Girişimcilik

Gerçek Girişimciler Kimlerdir?

İyi biş iş sahibi olmak

En büyük hayallerden biri olan iyi bir iş bulmak bütün gençlerin yapılacaklar listesinde en üst sıralarda bulunmaktadır. Eğitimini, harcadığı maddi kaynaklarını ve verdiği emeklerin boşuna gitmemesi için ünlü bir şirkette yüksek bir maaşla işe başlama hayali kuran gençler kendi yeteneklerinin önüne büyük bir set çekmektedir. Bu anlayış ile birlikte yaratıcılıktan ve yenilikçilikten uzak bir hayat süren insanlar gerçek kişiliklerine büründüklerinde neler yapabileceklerini bilemiyor. Bu da girişimcilik adına ortaya herhangi bir hizmetin çıkarılmasını engellemektedir.

Kısıtlı hayaller kurmaktan vazgeçen insanlar kendi yarattıkları eşsiz düşüncelerle toplumun hizmetine yeni ve ilginç olanaklar sunabilmektedir. Örneğin; Hindistan’da geliştirilen maket polisler sayesinde trafikte karşılaşılan sorunlar büyük ölçüde aşılmış durumda. Bu maket trafik polisleri sayesinde devlet hareket halindeki araçları kolayca kontrol edebilmektedir. Eğer bu girişim olmasaydı Hindistan maket polisler yerine binlerce polis işe almak zorunda kalacaktı. Bu da devlet için çok büyük bir ekonomik kayıp olmaktadır. Bu yüzden yaratıcı ve yenilikçi bir uygulamayla binlerce plisin yerini birkaç tane maket trafik polisi almıştır.

Yeni düşüncelerin kaynağı ve koruyucusu niteliğindeki girişimciler bir devlet açısından en önemli kazanımlardan biridir. Devletin ekonomik yapısına da geliştirdiği ürünlerle katkıda bulunabilen girişimciler yeni sanayi kollarının oluşumuna da ön ayak olabilecekleri için istihdam sorunlarına yeni çareler üretebilirler. Bu tür faydalarla toplumun geleceğini olumlu yönde etkileyen girişim etkinlikleri bıkmadan ve ümit kesilmeden devam ettirilmelidir. Bu sayede başarı kaçınılmaz olacaktır.

Hiçbir zaman duraksamanın olmadığı iş ilanları edilen zarardan dolayı bazen geri adım atmayı da gerektirebilir. Böyle durumlarda geri adım atmaktan çekinilmemeli ve cesurca kararlar verilmelidir. Aynı şekilde kârlı durumlarda ise bu kârla yetinilmemeli ve işi daha öteye götürebilmek için çalışılmalıdır.

Farmasi kozmetik girişimcilere iş fırsatları sunmaktadır. Doğrudan satış pazarında ekibinizi kurun ve aylık 10 bin tl kazanmak hayal olmaktan çıksın ve gerçeğe dönüşsün. Bize katılın sizlere eğitim verelim işi anlatalım ekip lideri olun para kazanmaya başlayın.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı