Haberler

Avon Kozmetik, Öğrencilere Burs İmkanı Sunuyor

Avon Kozmetik Burs

Dünya doğrudan satış sektörü 189,6 milyar dolarlık ciroya sahip. Yılda ortalama yüzde 3,7 oranında büyüme sergileyen sektörde 170 milyon girişimci var. Bu alandaki en güçlü pazarlar ABD ve Çin. İlk 10 sırada bulunan ülkeler pazarın yüzde 79’luk kısmını oluşturuyor. Türkiye doğrudan satış sektöründe ise 3,6 milyar TL’lik bir hacim söz konusu. Geçen yıl yüzde 18’lik büyüme sergileyen sektörde •bağımsız girişimci sayısı 1,5 milyonu aştı. Bunların yüzde 85’ini ise kadınlar oluşturuyor.

Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerden biri de Avon. Şirket, Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı ortaklığıyla girdi. 2003 yılından bu yana ise yüzde 100 yabancı sermaye yapısıyla Avon Türkiye olarak yoluna devam ediyor. Türkiye’nin Avon dünyasında en güçlü 15 pazardan biri olduğunu söyleyen Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, Avon’un marka bilinirliğinin ise bugün yüzde 100’e ulaştığını belirtiyor. Gül, “Avon, ‘Kadına Eşitlik Prensipleri’ çerçevesinde gerçekleştirilen denetimin ardından, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından İnter-tek işbirliği ile ‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasını almaya hak kazanan ilk şirket oldu” diye ekliyor. –

KADINLARA KATKI

Türkiye’nin dört bir yanında 500 bin temsilciyle hizmet sunan şirket, temsilcilerinin yanı sıra reklam mecralarını da sıklıkla kullanıyor. Ayrıca sosyal medya kanalları da oldukça aktif. Avon Türkiye Facebook sayfası 15 milyon takipçiye sahip. Tvvitter sayfası ise 30 bin kişi tarafından takip ediliyor.

Orkun Gül, önümüzdeki dönemde temsilcilerinin sosyal medyada daha fazla görünür olmasını hedefleyen projeleri hayata geçireceklerini belirtiyor. Gül, misyonlarının daha fazla kadına ekonomik bağımsızlık, sosyal güvence ve sosyal çevre kazandırmak olduğunu ve bunu sürdüreceklerini ifade ediyor. Ayrıca, kadına her anlamda dokunan ve bu yönüyle çok önemsedikleri kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına da devam edeceklerini söylüyor.

BURS SAĞLIYOR

Şirket, kadınlar için Avon Vakfı aracılığıyla, 2011 yılından beri Avon temsilcilerinin, çocuklarının ve torunlarının eğitimlerini ve kariyer hedeflerini desteklemek adına her yıl pek çok ülkeden yüzlerce öğrenciye burs olanağı sağlıyor. Bu yıl dünyada 200’e yakın öğrenci, Türkiye’den ise 29 öğrenci burs almaya hak kazandı. Orkun Gül, “Seçilen 29 bursiyerle beraber Türkiye, dünyada en çok Avon bursiyerinin olduğu ikinci ülke oldu” diyor.

Avon ayrıca, bir acil yardım hattı oluşturarak, ailesinden ya da yakınlarından şiddet gören kadınlara gerek maddi gerekse manevi yardımda da bulunuyor.

Öte yandan şirket Türkiye’de BJK Kadın Futbol Takımı’nın da sponsoru. Bu sponsorluğu iki sezondur devam ediyor.

ÖZLEM BAY YILMAZ

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı